היסטוריה עם יובל מלחי

האסון ששינה את עולם התעופה

בשישה במאי 1937 התרחש אסון הינדנבורג בניו ג'רזי ארה"ב. זה לא היה אסון יוצא דופן בחומרתו, אבל משהו קרה באותו אירוע ששינה את דעת הקהל העולמית ביחס לספינות האוויר.

ספינות האוויר של שנות ה-30 עשו שימוש במימן שהיה זול יותר מהליום. הן התפתחו מהר יותר ממטוסים והיו מסוגלות לשאת משקל עצום. הן היו מרשימות בגודלן, אבל הן היו לא בטוחות.

למשל ספינת האוויר USS Akron שנבנתה בשנת 1931 והייתה דווקא מבוססת הליום, נשאה בתוכה מטוסי קרב שיכלו להמריא ולנחות בבטן הספינה. מרשים לא? במאי 1932 בעת שניסו לנחות, איבדו קברניטי הספינה שליטה, וצוות הנחיתה צנח למותו לעיני מצלמות חברות החדשות

La_caduta_del_dirigibile_Akron_illustrata_sulla_copertina_della_Domenica_del_Corriere

שנה מאוחר יותר נקלעה ה- USS Akron לסופה מעל האוקיינוס האטלנטי. הרוחות החזקות גרמו לאבדן שליטה על ספינת האוויר עד שלבסוף היא פגעה במים והתפרקה לחתיכות במימי האוקיינוס האטלנטי הסוער. 73 מתוך 76 אנשי הצוות טבעו באסון. אבל לא היו תמונות של האירוע. וספינות האוויר המשיכו לשייט בשמיים.

 

בשלושה במאי 1937, המריאה ההינדנבורג מגרמניה והגיעה לחופי ארה"ב 3 ימים לאחר מכן. צוות הספינה שהה שעות רבות באוויר וחיכה שהרוחות ידעכו. בשעה 7 בערב נכנסה הספינה לנחיתה אך התהליך השתבש ותוך שניות ספורות עלתה ספינת האוויר באש.

מתוך 97 האנשים שהיו על ספינת האוויר, 35 נהרגו. הצילומים הגיעו לאולמות הקולנוע בכל רחבי העולם, הפחידו כל מי שצפה בסרטון, וסימנו את סופה של ספינת האוויר ככלי טיס בטוח לנוסעים אזרחיים. המטוס יהפוך לכוכב הבא.

שידור הרדיו המפורסם והצילומים מאירוע ההתרסקות:

תפריט נגישות