היסטוריה עם יובל מלחי

המכונית החשמלית של 1902

האחים סטודבייקר מאינדיאנה ייצרו מכונית חשמלית עם סוללה נטענת כבר בשנת 1902. הם לא היו הראשונים. לפניהם כבר היו ניסיונות לייצר מכוניות עם מנוע המונע בחשמל.

האחים רצו לייצר מכונית חשמלית כי הייתה נקייה, לא הסריחה כמו מנועי בנזין, ניתן היה להטעין אותה בקלות, לא הצריכה חיפוש אחר תחנות דלק וכל אחד מבני המשפחה יכול היה לנהוג בה, כפי שנכתב במודעה. אחדים מהדגמים שלהם עדיין הזכירו כרכרות סוסים, בלי הסוסים.

באותם ימים נבנו בארצות הברית כבישים שהצריכו טווחי נסיעה גדולים יותר מזה של המכונית החשמלית. בנוסף גילוי מרבצי נפט הפך את הדלק לזול בהשוואה לחשמל. עד מהרה המכונית החשמלית הפכה להיות יקרה ובעלת ביצועים נחותים למכוניות מונעות בבנזין.

בשנת 1912 הפסיקה החברה לייצר מנועים חשמליים. בהודעתם כתבו: "ייצור רכבים חשמליים [באינדיאנה] הגיע לקיצו. במשך 9 שנים ייצרנו את המנועים הללו ללא הצלחה ממשית, ועתה כבר ניתן לראות בבירור את עליונותם של מנועי הדלק".
לאורך השנים נעשו מספר ניסיונות לייצר רכבים מונעים בחשמל, אך רובם כשלו.

טסלה מוטורס של איילון מאסק משווקת מכוניות חשמליות בשנים האחרונות, והדגם האחרון שלה מכר 300,000 מכוניות בתוך 48 שעות מרגע השקתו. המכונית תהיה זמינה בסוף שנת …2017…

כמו שאומרים – "חזר החשמל?"

בקר אותנו: www.historia.co.il

האחים סטודבייקר מאינדיאנה ייצרו מכונית חשמלית עם סוללה נטענת כבר בשנת 1902. הם לא היו הראשונים. לפניהם כבר היו ניסיונות לייצר מכוניות עם מנוע המונע בחשמל. האחים רצו לייצר מכונית חשמלית כי הייתה נקייה, לא הסריחה כמו מנועי בנזין, ניתן היה להטעין אותה בקלות, לא הצריכה חיפוש אחר תחנות דלק וכל אחד מבני המשפחה יכול היה לנהוג בה, כפי שנכתב במודעה. אחדים מהדגמים שלהם עדיין הזכירו כרכרות סוסים, בלי הסוסים. באותם ימים נבנו בארצות הברית כבישים שהצריכו טווחי נסיעה גדולים יותר מזה של המכונית החשמלית. בנוסף גילוי מרבצי נפט הפך את הדלק לזול בהשוואה לחשמל. עד מהרה המכונית החשמלית הפכה להיות יקרה ובעלת ביצועים נחותים למכוניות מונעות בבנזין. בשנת 1912 הפסיקה החברה לייצר מנועים חשמליים. בהודעתם כתבו:

תפריט נגישות