היסטוריה עם יובל מלחי

פרק 262: 'אותנו לא יחטפו' – סיפורו של הטייס היחיד בעולם שמנע חטיפת מטוס

בשישה בספטמבר 1970 החלו חטיפות מתוכננות של מטוסי נוסעים בכל רחבי אירופה. את החטיפות ביצעו חברי הארגון העממי לשחרור פלסטין.

באותו יום ניסו מחבלים לחטוף את מטוס אלעל וקברניטו הטייס אורי ברלב. אורי לא התכוון לוותר. הוא חזר לעצמו על המנטרה 'אותנו לא יחטפו'.

והוא עמד לעשות מעשה מטורף.

האזנה מהנה!

 

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו בטוויטר. קבלו הודעות על הרצאות, פרקים האחרונים ותמונות מהשטח ישירות לחשבון הטלגרם שלכם – https://t.me/ktaim_behistoria

 

h

 

מוזיקה

המוזיקה בפרק היא של היוצר המוכשר TeknoAxe. בקרו באתר שלו – www.teknoaxe.com

ערוץ היוטיוב של טכנואקס – https://www.youtube.com/user/teknoaxe

 

 

 

6 תגובות

 1. מסקנות החקירה המשמעותית של אורי בר לב ממש נראות כמבשרת את עתיד מלחמת יום הכיפורים. ממשלה שמצאה בבעלי תפקידים מנופחים אגו ורודפי שררה שמוכנים למען האגו שלהם להעניש גיבור בגלל שלא קיבל את מרותם באופן עיוור. נכשלים בחיפוש בסל המחבלים גם הוא מנבא את ברשלנות והיהירות ששררה אז תחת ממשלתה המושחטתת של גולדה, שלאחר ספק נהלה את המדינה כמו שסוצילליסטים אמיתיים ידעו אז. מינוי חברים פוליטיזציה של הכל, וזילזול מוחלט בטובת המדינה ובתרומה ליכולות אמיתיות של בעלי תפקידים. בקיצור גולדה הפכה את ישראל לתועלת בלאומילך.

  1. ממשלה מושחטתת?? כי עכשיו הממשלה הימניסטית חרדיסטית פחות מושחתת…. רק תיקי 1000-9000 לטובת המשפחה השלטת.
   פעם לפחות עשו לטובת המדינה, לא לטובת הכיס האישי.
   ותלמד לכתוב, ידידי שי. "תועלת בלאומילך"?

  1. "בשנת 1968 חטף הארגון העממי לשחרור פלסטין, שהוקם שנה אחת קודם לכן, מטוס אלעל שעשה דרכו מרומא לתל אביב. "

   צריך להיות – החזית העממית לשחרור פלסטין שהוקמה בדצמבר 1967.

   תודה,

   יובל

 2. פרק מעולה יובל!
  האם חקרת את עניין המקרה היחיד בעולם של טייס שסיכל חטיפה? הרי היה גם את מקרה טיסה 93 של יונייטד איירליינס ב 11 בספטמבר. היה פעם גם מקרה (לא זוכר מה שם הטיסה) של עובד חברת תעופה שניסה לחטוף מטוס על מנת לרסק אותו בשביל שמשפחתו תזכה בפיצויים מהביטוח, הטייס במקרה הזה בעל הכשרה קרבית פעל בדומה לברלב והחל תמרונים שלא אפשרו לחוטפ להתנהל כרצונו. מניח שגם אחרי המקרים שהזכרתי הוא עדיין הטייס היחיד שסיכל חטיפת טרור בהצלחה – בדגש על שולשת המילים האחרונות.

  1. תודה ירין. בסוף הכל סמנטיקה. היה טייס קנדי ששכנע חוטף בעל סכין שהוא חייב להנחית את המטוס כדי לתדלק והוא נתפס בידי השוטרים. גם זה יכול להיות מקרה של טייס שסיכל חטיפה. נעשו כמה וכמה סרטים דוקומטריים על סיפורו של אורי שטענו דבר דומה.

   יובל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות