היסטוריה עם יובל מלחי

פרק 246: הכפר שבחר לשתוק – 'סיפור אחר' לזכר שירה בנקי

בקיץ 1942, בזמן מלחמת העולם השנייה, היו עסוקים אנשי הכפר בסלניי בהרי הקווקז, בעבודותיהם היום-יומיות כאשר לפתע הגיעה לכפרם שיירה של ילדים יתומים, מרביתם יהודים. הצבא הגרמני רדף אחר השיירה ועמד להגיע לאזור. אנשי הכפר שהיו ממוצא צ'רקסי-מוסלמי, היו חייבים לקבל החלטה מהירה, האם לנסות ולהחביא את הילדים, ובכך לסכן את חיי אנשי הכפר ומשפחותיהם. הכפר בסלניי היה חייב לקבל החלטה.

את הפרק ליווה פרופסור יאיר אורון שהעיר הערות ועזר לנו לספר את הסיפור בצורה הכי מדוייקת שאפשר. אנו מודים לו מקרב לב. ניתן לקרוא את הסיפור המלא בספרו של פרופ' אורון – הבנאליות של החמלה בהוצאת רסלינג.

  • מחקר וכתיבה – תומר שלוש
  • מחקר, עריכה וקריינות – יובל מלחי
  • סאונד ומיקס – אסף רפפורט
  • הוקלט באולפני 'סופה סטודיו'
  • מפיק ראשי – רני שחר

הפרק בחסות חברת בזק. אנו מודים להם מקרב לב.

תודה לאודי מגדל מנהל 'דרך שירה בנקי'.

תודה לאורי ומיקה בנקי, על הכח שהם מעניקים לסובבים אותם.

לוגו בזק

ביולי 2015 צעדו שירה בנקי וחבריה במצעד הגאווה מתוך אמונה בזכות אחרים לחיות את חייהם כפי שהם רואים לנכון. בשל הסתה, שנאה וקיצוניות, שירה, עדיין לא בת 16, נרצחה. לאחר הרצח, החליטו הוריה של שירה – מיקה ואורי – להנציח את זכרה באמצעות פעילות לקידום שיח מתון בישראל.

הפרק שזה עתה שמעתם הוא חלק מתכנית חינוכית נרחבת הכוללת פרקים המספרים את סיפורם של אנשים שפעלו למען האחר. היא כוללת מערכי שיעור למורים ורשתות חינוך כמו גם שגרירים של סובלנות שיספרו את הסיפורים בכל רחבי הארץ.

בקרו בדף הבית של דרך שירה בנקי צפו בפרויקטים השונים והצטרפו לתורמים הרבים לדרך שירה בנקי.

כל המוזיקה בסדרה היא של היוצר המוכשר TeknoAxe. בקרו באתר שלו –www.teknoaxe.com

ערוץ היוטיוב של טכנואקס – https://www.youtube.com/user/teknoaxe

 

תגובה אחת

  1. חשה בושה, לנוכח החובה של עמנו להכיר תודה לכל מי שהציל מבני עמנו בזמן השואה. חובה שלא מולאה. ההתכחשות לחובה המוסרית, היא פשוט כתם בל יימחה, אלא עד אשר הצדק ייעשה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות