היסטוריה עם יובל מלחי

פרק 229: האיכר שהפך למצביא – ג'ורג' וושינגטון – היסטוריה לילדים (ולמבוגרים)

בשנת 1776 פתחו מתיישבים באמריקה במלחמה כנגד בריטניה. הם מאסו במיסים ללא ייצוג ורבים דרשו עצמאות. המושבות באמריקה היו קטנות ודלות באמצעים, ורבים לא חשבו שיש להם סיכוי מול האימפריה הבריטית. הם בחרו בחוואי בשם ג'ורג' וושינגטון להנהיג את הצבא הקטן והדל של המתיישבים, והוא עמד להפתיע אותם, ואת העולם כולו. סיפורו של ג'ורג' וושינגטון, יחסו ליהודים, אגדת עץ הדובדבן ועוד.

והנה שאלה – מכירים עוד עם שהיה מרוחק מבריטניה, בעל צבא קטן אבל איכותי, בעל מנהיג חזק שהיה איכר בעברו, עם שנלחם כנגד הבריטים, שדרש עצמאות מהאימפריה הבריטית ולבסוף אפילו זכה בעצמאות… מכירים?

  • כתיבה – תומר שלוש
  • עריכת סאונד – אסף רפפורט
  • עריכת לשון – עומר ולדמן
  • הפקה – אייל שינדלר ורני שחר
  • עורך ומגיש – יובל מלחי

 

 

תגובה אחת

  1. אהלן יובל!

    הבנים שלי (12, 9, 7), הם מאזינים קבועים של היסטוריה לילדים. אנחנו מקשיבים בעיקר בנסיעות, כך שהנסיעות שלנו הפכו להיות זמן איכות עם ההיסטוריה ועם אמא (שמאוד מאוד אוהבת היסטוריה). לפעמים הם גם מצטרפים אלי לפרקים של המבוגרים (מבחינתם הם היו מוכנים לשמוע איתי את כל הסדרה של מלחמת העולם השנייה, אבל אני חוסכת מהם כרגע את תיאורי הזוועה של מה שיצורים אנושיים מסוגלים לעשות זה לזה). מלבד הידע הנרחב שהם מקבלים על אישים ואירועים, הפודקאסטים שלך נותנים לנו חומר לדיונים משפחתיים על כל מיני נושאים, כמו שאלות של טוב ורע, פוליטיקה וכלכלה. כששמענו על נפוליאון, למשל, הם מיד עשו ניסיון להשוות בינו לבין ג'ינגיס חאן, והיה מעניין לשמוע את הדיון.
    תודה שאתה נותן לנו את ההזדמנות הזו לזמן איכות משפחתי ולקניית ידע וקבלת פרספקטיבה רחבה על המתרחש בעולם שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות