פרק 223: מלחמת העולם השנייה – פרק 4 – 'פרוץ המלחמה'

הבגידה בפולין וכיבושה ע"י גרמניה וברה"מ, בליצקריג, המלחמה המדומה – זיצקריג, הברחת הזהב הפולני למערב, מלחמת פינלנד-רוסיה, עליית צ'רצ'יל לשלטון וכיבוש נורבגיה ודנמרק.

"בחודש אוגוסט 1939 עמד הצבא הגרמני בשערי פולין. ברחבי העולם רבים היו בטוחים כי מלחמה גדולה הולכת וקרבה. שליט גרמניה אדולף היטלר האמין כי בריטניה וצרפת, למרות אזהרותיהם, לא יעשו דבר אם יפלוש לפולין, בדיוק כפי שקרה קודם לכן כאשר פלש לאוסטריה ולצ'כוסלובקיה.

בבתי הקפה ובברים של ורשה הפולנים הפטריוטים היו שקועים בפנטזיות. השיחות היו ערניות מתמיד. כתב של ה"ניו יורק טיימס" כתב מהבירה הפולנית: "כשאתה שומע את האנשים מדברים, אתה חושב שפולין, ולא גרמניה, היא ענק התעשיה."

הפולנים קיוו כי הבטחות צרפת ובריטניה בעניין עזרה לפולנים, ישכנעו את הגרמנים שלא לפתוח במלחמה. ,אם זו בכל זאת תפרוץ,הפולנים האמינו כי בריטניה וצרפת יפתחו במלחמה נגדה ויביאו לסיום מהיר של הקרבות. בנוסף, הצבא הפולני היה צבא עצום בעל מיליון חיילים, והפולנים האמינו כי בעזרת רוחם יוכלו לעצור את הוֶורמָאכְט, הצבא הגרמני של גרמניה הנאצית. הם לא תיארו לעצמם מה עומד להתרחש…"

מחקר, כתיבה ועריכה – קרני דינטי ויובל מלחי

עריכת לשון – דינה בר-מנחם

מפיק ראשי – רני שחר

עריכה מוזיקלית – סופה סטודיו

חינוכית – שרון ויינברג שפיגלר

 

 

 

 

 

Posted by | View Post | View Group

Check Also

פרק 220: מלחמת העולם השנייה – פרק 1 – 'רק לא עוד מלחמה'

ברוכים הבאים לסדרה החדשה שלנו בחינוכית המספרת את סיפורה של מלחמת העולם השנייה. הסדרה עוברת …

2 comments

  1. בעניין הצוללות הגרמניות מה שנקרא להקת הזאבים-לא מובן לי היכן הצוללות של בנות הברית…לברטניה ,ארה"ב,צרפת לא היו צוללות?

  2. תודה ממאזין קבוע!
    מה שלא היה מובן לי, ולצערי לא מוסבר בפרק, זה למה היה צריך לפנות את הכוחות מדנקירק? היו שם לבעלות הברית כמעט חצי מיליון חיילים עם המון ציוד, בשעה שצרפת עדיין נלחמה. למה במקום לפנות לא לפתוח במתקפה? הגרמנים היו מוצאים את עצמם מותקפים מצפון ומדרום (בצרפת), לא?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *