היסטוריה עם יובל מלחי

פרק 208: בקו האש – 'סיפור אחר' לזכר שירה בנקי

סאלי בקר, יהודייה בריטית נסעה להציל ילדים בימי מלחמת האזרחים ביוגוסלביה. עד מהרה היא הפכה לאדם היחיד שיכול היה לצאת ולהיכנס בחופשיות מאזורים שלמים ומהעיר מוסטאר. לאחר שחילצה פצועים והצילה ממוות רבים, כינו אותה המקומיים 'המלאך ממוסטר'. בתחילת הפרק, תשמעו את אורי בנקי בנאומו במצעד הגאווה בשנה שעברה. בהמשך הפרק תשמעו את סיפורה המחודש של סאלי בקר, 'המלאך ממוסטר'.

זהו הפרק האחרון בסדרה 'סיפור אחר' לזכר שירה בנקי. לפני כשנה יצאנו לקמפיין גיוס המונים, במהלכו תרמו עשרות אומנים, צלמים, ציירים ואנשים כמעט מכל תחום אפשרי, מוצרים והופעות. מאות אנשים רכשו כרטיסים, משחקים, איורים וספרים ועזרו לממן את הפרויקט החשוב הזה שעדיין נמצא בראשית דרכו. את התרומה שהעבירה אותנו מעל לסכום הנדרש תרם מאזין של התכנית, אדם דתי שביקש להישאר בעילום שם. זה ריגש אותנו מאוד.

כיום יש מספר מערכי שיעור שנוצרו עבור התכנית ובקרוב נתחיל להעביר אותם לרשתות חינוך שיצרו איתנו קשר וביקשו לשתף פעולה. אנחנו גם עומדים להתחיל להכשיר בני נוער להפוך ל-'שגרירים של סובלנות', שיספרו את הסיפורים הללו לבני נוער אחרים במסגרות שונות.

תודה ענקית לכל מי שלקח חלק בפרוייקט, או יותר נכון בחלקו הראשון. זאת הייתה זכות גדולה עבורינו.

סאלי ממשיכה להציל ולחלץ ילדים רבים בכל רחבי העולם. עזרו לסאלי לעזור להם:

 http://www.roadtopeace.org.uk/

האזנה מהנה!

 

 

 

 

פרק זה הוא חלק מתכנית 'סיפור אחר' הכוללת הרצאות, מערכי שיעור וסידרת פודקאסט על דמויות יוצאות דופן בהיסטוריה הישראלית והעולמית. אנשים שבחרו בטוב ובחרו לעזור לאחר, לעיתים תוך לקיחת סיכון אדיר על עצמם. אם תרצו לקחת חלק בתכנית צרו עמנו קשר – info@historia.co.il

קרדיטים

  • מחקר, כתיבה – נעה איילון, קרני דינטי

  • עריכה לשידור וקריינות – יובל מלחי

  • עריכת לשון – דינה בר מנחם

  • עריכה ומיקס – אסף רפפורט

  • מפיק ראשי – רני שחר

  • הפרק הוקלט באולפני סופהסטודיו

הסדרה והפרק הופקו במימון הציבור שהתגייס ותרם באמצעות קמפיין הדסטארט.


ביולי 2015 צעדו שירה בנקי וחבריה במצעד הגאווה מתוך אמונה בזכות אחרים לחיות את חייהם כפי שהם רואים לנכון. בשל הסתה, שנאה וקיצוניות, שירה, עדיין לא בת 16, נרצחה. לאחר הרצח, החליטו הוריה של שירה – מיקה ואורי – להנציח את זכרה באמצעות פעילות לקידום שיח מתון בישראל.

הפרק שזה עתה שמעתם הוא חלק מסדרה הכוללת עשרה פרקים המספרים את סיפורם של אנשים שפעלו למען האחר. היא כוללת מערכי שיעור למורים ורשתות חינוך כמו גם שגרירים של סובלנות שיספרו את הסיפורים בכל רחבי הארץ.

בקרו בדף הבית של דרך שירה בנקי צפו בפרויקטים השונים והצטרפו לתורמים הרבים לדרך שירה בנקי.

כל המוזיקה בסדרה היא של היוצר המוכשר TeknoAxe. בקרו באתר שלו –www.teknoaxe.com

 

 

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות