היסטוריה עם יובל מלחי

פרק 200: על הסתלבט – 'לא סופי' עם ד"ר אושי שהם קראוס

היי הגיון, קבל אצבע משולשת!!!

אני מתרגש לספר לכם על פודקאסט חדש בכיכובו של ד"ר אושי שהם קראוס. בואו לשמוע אותי שואל שאלות מוזרות ואת אושי מתמודד איתן ברשת 'כאן' – תאגיד השידור הישראלי.

האם פילוסופיה קשורה לחיים שלנו? התשובה היא: כן, ובגדול. נסתכל על החיים שלנו בעיניים שונות, במבט שמתנגד לקומון סנס. בואו נעזוב את מה שחשבנו שברור ונלך לחפש תשובות מעניינות, שונות ומדליקות. נכיר את אפלטון, אריסטו, קאנט, מיל, יום ורוסו – אבל בעצם – נכיר את עצמנו.

בפרק הראשון נשאל שאלה פשוטה – האם חיים של שלווה, הסתלבטות, ים, רגיעה ואולי אפילו סמים הם חיים טובים? יש פילוסופים שיגידו לכם, כן ברור! ואחרים שקצת מסתייגים…

רני שחר מפיק את הפודקאסט עבור 'קטעים בהיסטוריה' . תודה ענקית ללי-אור אברבך, לאייל שינדלר ולאסף רפפורט שהיו שותפים להפקה.

אהבתם את הפרק? רוצים שנקליט פרקים נוספים של לא סופי? אל תשכחו לדרג אותנו ב-itunes ולעזור לנו להמשיך לפעול.

 

 

 

 

לינק לדף הפודקאסט 'לא סופי' באתר 'כאן' 

 

 

 

 

 

4 תגובות

 1. ברכות על (עוד) שלוחה של הפודקאסט.
  עם זאת אני חייב לציין שהעדפתי את הפורמט הישן של אושי ב"קטע פילוסופי". אמנם הפרקים היו אינטנסיביים ודרשו קשב רב, אך היו מתגמלים בסופו של דבר.
  הייתי שמח אם בפורמט החדש השיחה תלך יותר לכיוון "המתוסרט" מראש ופחות לשיחה חופשית כפי שהיא כעת.

  1. שי תודה על התגובה. האמת שאתה בין היחידים, הרוב הגדול שכתב לי מעדיף את הפורמט החדש. אנחנו עדיין מנסים למצוא את התמהיל הנכון של פילוסופיה והומור. מקווה שנשתפר עם הזמן.

   יובל

 2. היי,

  לא ניתן להאזין לפרקים עם אושי וגם לפרקי מלחמת העולם השניה. מצאתי שזמינים רק בספוטיפיי. אני מאזינה דרך פוקט קאסט, האם ניתן לסדר שהפרקים החסרים יהיו בכל האפליקציות?
  פרט לכך רוצה לציין שהפודקאסט מדהים, תודה על ההשקעה!!

 3. כל הכבוד על ההשקעה והעבודה המרתקת שלך, אבל… אי-אפשר להפעיל את השמעת הפרק הנוכחי. 🙁
  חבל מאוד, כי הנושא נשמע מרתק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות