היסטוריה עם יובל מלחי

פרק 181: הסיפורים הטובים בהיסטוריה – מקבץ 2

שלושה סיפורים קצרים מתוך מהספר החדש שלי –  'הסיפורים הטובים בהיסטוריה' שראה אור במאי 2017.

 

על גניבת המונה ליזה, הפיצוץ הראשון של מטוס בארצות הברית ועל נערה שנפלה ממטוס ושרדה. עד שהספר יצא לאור הוא מוצע למאזיני קטעים בהיסטוריה בהנחה ובמקום 78 ₪, הוא נמכר באתר ב-45 ₪ בלבד.

הספר בעל כריכה קשה, עם עשרות איורים מרהיבים ועשרות סיפורים מרתקים ומפתיעים. אם אתם בין 200 הרוכשים שכבר הספיקו לנצל את ההנחה, אני מודה לכם מקרב לב.

להזמנת הספר 'הסיפורים הטובים בהיסטוריה'

גניבת המונה ליזה

עובד לשעבר במוזאון הלובר בפריז, וינצ'נזו פֶּרוֹג'יה, ידע שהמוזאון סגור לקהל בימי שני. ביום ראשון, עשרים באוגוסט 1911, הוא נכנס למוזאון והתחבא.

למחרת בבוקר יצא ממחבואו ועטה על עצמו חלוק של אחד מעובדי התחזוקה הרבים שניקו וסידרו את המוזאון. פרוג'ה חיכה עד שהאולם שבו נמצאת המונה ליזה היה ריק מאדם, ניגש אליה, הוריד אותה מהקיר ונכנס לחדר מדרגות. שם הוא הוריד את כיסוי הזכוכית, שהוא בעצמו התקין, ואת מסגרת התמונה, החביא את התמונה תחת חלוק העבודה שלו וצעד לעבר דלת הכניסה. כשאחד השומרים ניגש לשתות מים, יצא פרוג'יה מדלת צדדית ונעלם…..

 

פצצה במטוס בעבור חופן דולרים

באחד בנובמבר 1955 ליווה ג'ון גילברט גרהאם את אמו לשדה התעופה בדנוור שבארצות הברית. היא הייתה בדרכה לבקר את אחותו של ג'ון באלסקה. משעלתה למטוס, ניגש גרהאם למכונה אוטומטית שהייתה בשדה ורכש ביטוח חיים לאמו בסכום אסטרונומי. מכונות שכאלה היו נפוצות בשדות תעופה עד שנות השמונים.

דקות לאחר מכן, כאשר היה המטוס באוויר, התפוצצה פצצה שהחביא גרהאם במזוודה של אמו…

 

אם אדם נופל ממטוס באמצע הלילה

בשנת 1971 נערה גרמנייה בת שבעעשרה, יוליאנה  קופְּקֶה, שאמה הייתה זואולוגית ואביה ביולוג, נפלה מגובה שלושה קילומטרים לאחר שמטוסה התפרק באוויר מפגיעת ברק. קופְּקֶה נשארה קשורה במושבה לכל אורך הנפילה, כאשר שני המושבים מצדה מגנים עליה. המטוס, על חלקיו הרבים, צלל אל יערות הגשם של פרו. הענפים הרבים והעלווה הסמיכה האטו את קצב נפילתה של יוליאנה לפני שהיא התרסקה על האדמה. יוליאנה שברה את עצם הבריח וסבלה מחתכים, אך היא שרדה. היא הייתה הניצולה היחידה מבין תשעים ושניים נוסעי המטוס. קופְּקֶה מצאה עצמה לבדה בג'ונגל בלב האמזונס הפרואני….

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות