היסטוריה עם יובל מלחי

פרק 161: חייל במלחמת העולם השנייה – סיפורו של משה לגין – חלק שני – "אנחנו נראה להם"

56f6c2eb72705b4525faa6e09cd1a878

משה לגין מחליט להתנדב לצבא הסובייטי, עובר קורס קצר, ונשלח לחזית להילחם
בגרמנים. ההסבה להיות חבלן, הפקודה לא לסגת וההכנות לנפילה בשבי הנאצי.


לאחר הירצחה של שירה בנקי ז"ל במצעד הגאווה בירושלים, החליטו הוריה, אורי ומיקה, להנציח את זכרה באמצעות פעילות למען קידום הסובלנות בחברה הישראלית. שירה הייתה מאזינה של הפודקאסט 'קטעים בהיסטוריה' ויחד עם אביה נהגה להאזין לתכנית.  מספר  חודשים לאחר הרצח פנה אלי אורי, אביה של שירה ויחד החלטנו להפיק תכנית חינוכית לזכרה.

2006669-54

 

התוכנית תכלול סדרת פודקאסט מלווה בהרצאות ומערכי שיעור מוכנים על דמויות יוצאות דופן בהיסטוריה הישראלית והעולמית. דמויות שפעלו עבור האחר לעתים תוך כדי סיכון חייהם. בסדרה נספר על חסידי אומות העולם, על יהודים ועל לא יהודים שעשו מעשים שישאירו את המאזין בפה פעור.

סובלנות היא היכולת להתייחס בכבוד גם למי ששונה מאיתנו בדעותיו או במנהגיו. גם אם אנחנו לא מסכימים עם דעות מסוימות, אסור לנו לפגוע באחר רק כי הוא שונה או חושב אחרת מאיתנו.

את הסדרה אני אפיק יחד עם רני שחר שינהל את הפרוייקט, את גיוס התרומות ואת התשורות הרבות שהפרויקט קיבל, לזכרה של שירה.

עד כה הצטרפו אלינו אמנים רבים ביניהם דני בסן שתרם הופעה פרטית, הדג נחש, שלומי שבן, איה כורם, נדב אבקסיס, התקווה 6, רונה קינן, רשת קפה לנדוור, לטוס בית ספר לטיסה ועוד ועוד. אם אתם בעלי עסק קטן או שיש לכם תשורה שהייתם רוצים להוסיף לקמפיין צרו עימנו קשר – info@historia.co.il

תודה.

 

 

מוזיקה

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות