היסטוריה עם יובל מלחי

פרק 81: המלחמה הגדולה – הפודון – בלק ג'ק פרשינג – חלק 33

 על מפקד חיל המשלוח האמריקאי במלחמה הגדולה ג'יי ג'יי פרשינג.  הקצין בעל הדרגה הגבוהה ביותר בצבא האמריקאי, "גנרל הצבאות", והחייל היחיד בצבא ארה"ב שזכה בה בחייו.  אז מיהו החייל בעל העיטור הגבוה ביותר אי פעם בצבא ארצות הברית?  האזנה מהנה!

 

מוזיקה

 • Classical Draft – Blue Phyton
 • (Buffalo Soldier(Dj Marie B Holiday Electro Mashup
 • Classical Soundtrack – Justin De Freitas

 

 

 

pershing

4 תגובות

 1. חשבתי , אולי:

  קטעון בהיסטוריה

  על משקל
  קטעים בהיסטוריה

  או 5 דקות בהיסטוריה
  על משקל

  5 minute in …

  שקיים בהרבה פודקסטים

 2. פרשינג לא היה מוכן שחיילים אמריקאים ילחמו תחת פיקוד צרפתי או בריטי אלא במסגרת מצומצמת. הוא היה מעוניין שצבא אמריקני אוטונומי ילחם בגרמנים. הוא והנשיא ווילסון גם לא סמכו את הבריטים והצרפתים והאמינו שבזבזו את חייליהם בהתקפות עקרות לריק.
  חיילי הבאפלו היו חיילים מעולים והמוטיבציה שלהם לשרת בצבא האמריקאי הייתה גבוהה הרבה יותר משל החיילים הלבנים, שרובם היו אנשים שלא מצאו את מקומם בחברה האזרחית לאחר מלחמת האזרחים. אפשר לקרוא עליהם, בין השאר, בספר "טקסס" של ג'יימס מיצ'נר.
  לצבא האמריקאי במלחמת העולם הראשונה התגייסו מספיק חיילים שחורים כדי להקים לפחות 2-3 דביזיות. אבל הצבא האמריקאי לא רצה בהם. אותם כן מסרו לצבא הצרפתי משום שהקצינים האמריקאים הבכירים, רובם מדרום ארה"ב בזו לשחורים וחשבו שלא יוכלו לשרת היטב כלוחמים. הם התעלמו מהניסיון המצוין שלהם במלחמת האזרחים ובמערב הפרוע (ובמלחמת ספרד-ארה"ב 1898-1902). לצרפתים היו הרבה חיילים שחורים בצבאם, כמעט חצי מיליון חיילים שכונו "סיירים סנגלים" (למרות שהגיעו מהרבה מקומות לא רק סנגל). הם נחשבו חיילים מעולים ורוחם לא נשברה גם לאחר כישלון מתקפת ניוואל באפריל 1917. החיילים השחורים האמריקאים הועברו לצבא הצרפתי, צוידו בנשק וציוד צרפתי וקצינים צרפתים (שלא ראו פחיתות כבוד לשרת עם חיילים שחורים, שהרי הם נחשבו חיילי עילית) והצרפתים ראו בהם חיילים טובים מאוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות