היסטוריה עם יובל מלחי

פרק 73: המלחמה הגדולה – מלחמת העולם הראשונה – חלק 27: מתקפת האביב (חלק ב')

מתקפת בלוכר–יורק, מתקפת גנייזנהאו, אלכוהול, קרב הטנקים הראשון בהיסטוריה, האמריקאים מתחילים להגיע, הגרמנים מתקרבים לפריס ומה זה פרידנשטרום.

כל זאת ועוד בפרק שלפניכם. האזנה נעימה!

 

מוזיקה

 

A7V_(3665383857)

Westfront, deutscher Sturmpanzer

photos courtesy of Great War Primary Document Archive: Photos of the Great War – www.gwpda.org/photos

5 תגובות

 1. למציאת המזון והמשקאות החריפים ע"י היחידות הגרמניות הייתה השפעה גדולה יותר מרק שיכרות. השלטונות הגרמניים סיפרו לאוכלוסיה הגרמנית ולחיילי גרמניה שבעלות הברית רעבות ללחם ומתמוטטות. הדבר נועד להרגיע את האוכלוסייה הגרמנית הרעבה ללחם (במיוחד לאחר חורף 1917-18 הנורא). גילוי המזון ועושר הכמויות פגעו במורל החיילים הגרמנים מאוד.
  הגנרל דושאן לא התנגד לחפירות – הרי לחמו בחפירות כבר כמעט 4 שנים ואי אפשר היה שלא להילחם בלעדיהן. דושאן התנגד ל"הגנה לעומק" – פריסה רחבה של החיילים כדי לספוג את המתקפה לתוך הקווים שלך. את הרעיון הפעילו הגרמנים נגד מדינות ההסכמה והן אימצו אותו. הוא ריכז את הכוחות בקווים הקדמיים, מה שגרם להשמדה שלהם

 2. שלום אדוני,
  ראשית רציתי לחזק את ידיך ולומר לך שאני מאוד נהנה ומחכים לשמוע את הפודקאסטים שלך.
  לאחרונה שמעתי את הפרקים על גירוש ספרד ומצאתי לנכון לשתף אותך בחוויה שעברתי.
  אני מתאר לעצמי שאני לא מחדש לך אבל אולי בכל זאת….
  לפני שלוש שני לערך נזדמנתי לבלות סוף שבוע בDowntown פילדלפיה. כיהודי שומר מסורת חיפשתי בית כנסת להתפלל בו.
  לא רחוק מפעמון החירות ישנו בית כנסת "מקווה ישראל" (אם אנני טועה) , אחת התפילות המיוחדות ביותר שחוויתי אי פעם. בשיח עם החזן ומספר אנשים נוספים, ענו לשאלתי מה פשר הלחנים והמנהגים שלא הכרתי, ענו לי שהקהילה היא מצאצאי האנוסים ומשם מקור המנהגים, הלחן והנוסח.

  בנוסף, הנני, קצין בצה"ל בתפקיד מפקד בסיס טירונים של חיל המודיעין. עם כניסתי לתפקיד התחלתי תכנית פיתוח של הקצינים תחתי, כתכנית שנתית. שמעתי שאתה גם מרצה למסגרות צבאיות. אשמח מאוד לתאם איתך מועד להרצאה. חשבתי עם אנטילגנצי רגשית אצל מנהגים ודמויות יהודיות מהעבר, אבל אשמח לשמוע גם רעיונות שלך.

  יישר כח!!
  נדב פרידמן

  1. תיקנתי את זה באתר, היה שם לינק שהפריע. עכשיו אני מנסה להבין איך להחיל את זה גם באפליקציה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות