פרק 71: יומנו של קונסול ספרד בירושלים בין השנים 1913-1919 (פודקאסט היסטוריה)

קטעים מרתקים מיומנו של אנטוניו ביובר (הרוזן ביובר) קונסול ספרד בירושלים בתקופת המלחמה הגדולה.  אחד האנשים החשובים בירושלים בתקופת המלחמה, כיצד עזר ליהודים, תאורו המדהים של ירושלים ביום הגאולה, ארוחותיו עם ג'מאל פשה, המסיבות של הקצינים הטורקים וחיי היום יום הלא פשוטים בירושלים.  יומן מרתק שיצא לאור לפני כשנתיים בלבד ומאפשר הצצה נדירה אל ירושלים בזמן המלחמה הגדולה.

האזנה מהנה!

 

מוסיקה

ballobar book2

ballobar outside

 

 

young Ballobar2

 

 

 

Check Also

המערכה על גליפולי אצל לונדון וקירשנבאום

100 שנים למערכה על חצי האי גליפולי, בימי מלחמת העולם הראשונה. וגם קצת על טרומפלדור …

5 comments

 1. מעבר להיות הפודקסט מרתק, רציתי לומר שהמוזיקה שלך תמיד מעניינת ומיוחדת. איך אתה מוצא כאלה קטעים מעניינים?

  • יואב תודה רבה. האמת אני מחכה הרבה זמן לשאלה הזאת… אני מחפש המון ומקשיב לעשרות שירים ומנגינות עד שאני מוצא את אלה שאני מחפש. בדרך כלל כל שיר בפודקאסט יש לו קשר מסוים לתוכן, למשל השירים בספרדית על ירושלים בפרק האחרון. האתרים שאני עושה בהם שימוש הם soundcloud וגם Incompetech שבשניהם יש שירים שאפשר להשמיע בפודקאסט בלי בעית רישוי. אני גם משתמש במוזיקה שיש ב- youtube אם היא ממש מתאימה.

   חג שמח,

   יובל

 2. היי,
  שתי תהיות בעקבות דברים שנאמרו בפרק:
  ביובר מזכיר שם כי ג'אמל פאשה חושב על מעבר לתמיכה בצד הצרפתי? האמנם? האם יש עדויות נוספות למחשבה שלו על כך?

  דבר שני, ביובר מתאר כמה פעמים מעבר של הצבא הטורקי דרך ירושלים. למה בעצם צריך להעביר את הצבא דרך ירושלים? הדרך לא נוחה, מפותלת. פשוט יותר להעביר חיילים דרך החוף.
  אני מבין שחייילים שנמצאים מצפון לירושלים עוברים דרך העיר, אך הכמות נראית לי מוזרה. במקרה אחד ביובר מעריך שעברו 40 אלף חיילים. לפי מספרים שציינת בפרקים קודמים זה מספר שקרוב לכל הצבא העותמאני בארץ ישראל.

 3. היי יובל, פרק נהדר, זו פעם שנייה שאני מאזין לפרקי המלחמה הגדולה (מסתבר שמפספסים הרבה דברים בפעם הראשונה) ויש לי הערה על הפודקאסט בכלל: נדיר שאתר עורך ראיונות אישיים שמצליחים להתקרב לרמה של פרקים העוסקים ביומן או קורות חיוו של אדם שמסופר בקולך. בעיניי הפרקים שאתה מקריא מתוך יומן או היסטוריה אישית של אדם הם לרוב הפרקים המוצלחים ביותר (בעיקר כשזה מגיע אחרי פרקים העוסקים באותה תקופה ואירועים), אם יש לך את הזמן הייתי מכין לכל פרק ראיון אישי גם גרסה בה אתה מקריין ודואג להכניס את ההערות שלך ואת הרקע ההיסטורי לתוכן האישי.
  תחשוב על זה ותמשיך לעשות עבודה נפלאה!

  • ירין תודה! אני כל הזמן בודק ספרים שיצאו בהוצאות פרטיות וכוללות יומנים מרגשים של אנשים פחות מוכרים. אם אי פעם תתקל באחד כזה, הפרק עלי… 🙂

   יובל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *